- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Физикалық және химиялық құбылыстар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2В Заттардың жіктелуі | Мектеп:№ 12 ЖОББММ КММ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Отынбаева М.Қ | |||
Сынып:5 | Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтақырыбы | Физикалықжәнехимиялыққұбылыстар | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.3.1.4- физикалық және химиялық құбылыстарды ажырату | |||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: - заттың физикалық және химиялық қасиеттерін ажыратады - физикалық құбылыс түрлерін -химиялық құбылыс түрлерін ажырату | |||
Пәнаралық байланыстар | Физика, химия | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Оқушы іс-әрекеті | ||
Ұйымдастыру кезеңі 1-3 мин | Амандасу Оқушыларды түгендеу | |||
Үй тапсырмасын сұрау. 4-10 мин | Сұрақтарға жауап: Қасиет сөзінің орысша, ағылшына атауын жазыңдар? Физикалық денеге не жатады? (майшамның балқуы, судың қайнауы, мұздың қатуы) Заттың қасиеттері? (газ, сұйық, қатты) Қасиет дегеніміз не? (заттарды немесе материалдарды анықтау барысында бір-бірінен ажырату ерекшелігі) Алтын, темірдің иісі бола ма? (жоқ) Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар қояды | Сұрақтарға жауап | ||
Негізгі бөлім 11-21 мин Тәжірибелік жұмыс 22-32 | І. Жаңа терминдермен танысу, дәптерге жазу Физикалық құбылыс- физическая явления-physical apparitions Химиялық құбылыс-Химические явления- Chemical apparitions ІІ. Ой қозғау Балалар,қалай ойлайсыңдар, майшамның жануы химиялық әлде физикалық құбылысқа жата ма? Дұрыс айтасыңдар, химиялық құбылысқа жатады. Ал, майшамның еруі ? Ия, ол физикалық құбылсқа жатады екен. Сонымен,физикалық құбылыс дегеніміз- табиғаттағы денелердің пішінін және қасиетін өзгертуі. Мысалы: қардың еруі, судың қайнауы, қарға айналуы, шамның жарқырауы, жылудың бөлінуі т.б -Ал, химиялық құбылыс дегеніміз- дене мен зат түсін және иісін өзгерте алуы. Немесе жылу мен жарық бөліп шығаруын, бір заттың екінші затқа айналуын айтамыз. Мысалы: шөптің шіруі, астың қорытылуы, сүттің ашуы. -ТҚ ережесін сақтай отырып, 88 беттегі сарамандық жұмысты орындаймыз. Ол үшін бізге ас содасы – 30 гр, лимон қышқылы-60 гр және қант ұнтағы- 50 г. Дайындау нұсқасы: 1. Құрғақ сопақ ыдыс дайындап аламыз. 2. Өлшенген сода мен лимон қышқылын құрғақ сопақ ыдысқа құямыз. 3. Ұсақ ұнтақталғанша араластырамыз. Қант ұнтағын қосамыз. Бір қалыпты болғанша араластырамыз. 5. дайындалған қоспаын тығыз жабылатын қақпағы бар шөлмек ыдысқа қайта құямыз. Сусынның құрамы: Бір стакан су Дайын ұнтақ Стакан суға соданы қосып араластырамыз. Қорытынды: ұнтақтың кристалдары сұйықтықпен реакцияға түсіп, көмірқышқыл газын бөліп шығарады Нәтижесін дәптерге толтырамыз | Оқулықпен, дәптермен жұмыс Сарамандық жұмыс ТҚ ережесін сақтау | ||
Қорытынды: 33-37 Үй тапсырмасы: 38-40 | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сабақ кезінде сіз не істедіңіз (тізіп), атап жазыңыз. Ойланыңыз, жұмыс жақсарту үшін, сізге нені өзгерту қажет? Жетістік шкаласы бойынша өз әрекетіңізді анықта. Төмендегі берілген фигуралардан таңдап тақтаға жапсырыңыз. Мен жұмысты орындай алар едім . . . Менің нәтижелі жұмыс жасауыма, не жетіспегендігін бүгін түсіндім. Мен бүгін бүкіл күшімді салып жұмыс жасадым. Менде бәрі нәтижелі болды. Мен тырыстым, алайда барлығын орындай алмадым. Мен бүгін жұмысты нашар жасадым. Жаңа білімді қайталау. Парақтағы тапсырмаларды аятау. | |||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/333155-fizikaly-zhne-himijaly-bylystar
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Учитель физики: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС ООО и ФГОС СОO»
- «Методы, технологии и формы обучения географии по ФГОС»
- «Этические нормы и профессиональная этика библиотекаря»
- «Технологии социальной поддержки людей с химическими зависимостями»
- «Организация и проведение классного часа»
- «Профессиональное выгорание: понятие, причины, методы профилактики и коррекции»
- Психологическое консультирование: оказание психологической помощи населению и трудовым коллективам
- Педагогика и методика преподавания математики
- Педагогическое образование: Теория и методика начального образования
- Педагогика и методика преподавания истории и обществознания
- Дошкольное образование: обучение и воспитание детей дошкольного возраста
- Содержание деятельности педагога-организатора в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.