- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру
«Бекітемін»
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
_____________ Б. Таңқыбаева
Тобы | Тж-17-9 | Т- 17-9 | Э-17-9 | Қ-17-9 |
Күні | ||||
Пәні | Математика | |||
Оқытушы | Шахатова Г.Б. | |||
Сабақ жоспары
Тақырыбы:Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру,
олардың мәнін есептеу шығару
Мақсаты:
Білімділік мәні: Оқушыларға көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың негізгі қасиеттерін қолданып, олардың мәнін есептеп шығару дағдысын қалыптастыру, есептер шығару барысында ережелерді тиімді қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық мәні: Шығармашылық жұмыс істеуге, тез ойлауға дағдыландыру, өз жетістігін бағалай білуге, қарым-қатынасты күшейтуге үйрету.
Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды адамгершілік қасиетке, бәсекелестікке тәрбиелей отырып, досының пікірімен санаса білуге, батылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас
Сабақтың түрі: практика
Оқыту әдісі: Ауызша баяндау, әңгімелесу, сұрақ-жауап, көрнекілік, пікірталас.
Көрнекілігі: кесте, оқулық ,слайд, интерактивті тақта, бағалау парағы
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық даярлық.
Сәлемдесу. Түгендеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. 292 есеп.
3 )
Жауабы: (4;+
4) )
Жауабы: (0,75;
Бақылау сұрақтары :
Кестені сәйкестендіріңіз:
1 | ах-өрнегіндегі х қалай аталады? | Г | А) натурал логарифм |
2 | log –оқылу | Б | Ә) 5 |
3 | lg –қандай логарифм? | Ғ | Б) логарифм |
4 | ln –қандай логарифм? | А | В) қырық |
5 | 23*5 -өрнегінің мәні? | В | Г) дәреже |
6 | log5(x+2)=0 өрнегіндегі логарифмнің негізі нешеге тең? | Ә | Ғ) ондық логарифм |
7 | орнынақалай жазуға болады? | З | Д) 2,72 жуықтап алғанда |
8 | Ж | Е) x=3 | |
9 | теңдеуіндегі x мәнін тап | Е | Ж) -3 |
10 | е санының мәні | Д | З) ln 13 |
р/с | Тапсырма | Жауабы |
1. | 1 | |
2. | негізі а болатын 1 санының логарифмі | 0 |
3. | ||
4. | Жаңа негізге көшу формуласы | |
5. | ||
6. |
Үлестірмедегі есептерді логарифмдік функцияның қасиеттерін қолдана отырып, жылдам жауаптарын табайық
1. log5625=4 6. log401600=2
2. log3243=5 7. log84096=4
3. log41024=5 8. log96561=4
4. log2512= 9 9. log121728=3
5. log13169=2 10.log 7117649=6
ІІІ. Жаңа материалды хабарлау :
1. Логарифмдік теңдеулерді шешу барысында логарифмдік функциялардың қандай қасиеттерін міндетті түрде ескерілуі қажет?
2. Логарифмдік теңдеуді шешу тәсілдерін ата
3. Логарифмдік теңсіздіктерді шығару кезінде оның қасиеттері ескеріледі ме?
4. Логарифмдік теңсіздіктерді шешу үшін басты назар неге аударылады?
Деңгейлік тапсырмалар
І деңгей:
Теңдеуді шешіңдер: 1) 2)
=t
3t 49t-t=336
48t=336
t=7
x=2 x=1
Келесі логарифмдік теңдіктерді көрсеткіштік теңдік арқылы жазыңдар:
Теңдеуді шешіңдер:
x= x= x=
x=25 x=2,5 x= x=100
ІІ деңгей:
Есептеңдер:
=
= =
Теңдеуді шешіңдер:
log5(2x+3)+log5(4-x)=1 log2(2x-1)+log2(x+3)=2
log5(2x+3)(4-x)=log55 log2(2x-1)(x+3)=log24
(2x+3)(4-x)=5 (2x-1)(x+3)=4
8x-2x2+12-3x-5=0 2x2+6x-x-3-4=0
2x2-5x-7=0 2x2+5x-7=0
x1=-1 x2=3.5 x1=-3.5 x2=1
ІІІ деңгей:
Логикалық тапсырма.
V. Үйге тапсырма: А. Әбілқасымова, Ә.Бекбоев «Алгебра және анализ бастамалары 11 класс» 17, 18 .№201, 216 есептер
VI. Қорытынды:. Бағалау парағы бойынша алған балдарын есептеп бағалау. Сұрақтарға жауап берген, белсенді араласқан оқушыларды бағалау.
Пайдалануға қажетті оқулықтар:
А. Әбілқасымова, Ә.Бекбоев «Алгебра және анализ бастамалары 11 класс»
«Мектеп», 2007
«Шың». Математика.
Студенттің аты-жөні:
Кестені сәйкестендіріңіз:
1 | ах-өрнегіндегі х қалай аталады? | А) натурал логарифм | |
2 | log –оқылу | Ә) 5 | |
3 | lg –қандай логарифм? | Б) логарифм | |
4 | ln –қандай логарифм? | В) қырық | |
5 | 23*5 -өрнегінің мәні? | Г) дәреже | |
6 | log5(x+2)=0 өрнегіндегі логарифмнің негізі нешеге тең? | Ғ) ондық логарифм | |
7 | орнынақалай жазуға болады? | Д) 2,72 жуықтап алғанда | |
8 | Е) x=3 | ||
9 | теңдеуіндегі x мәнін тап | Ж) -3 | |
10 | е санының мәні | З) ln 13 |
Студенттің аты-жөні:
Кестені сәйкестендіріңіз:
1 | ах-өрнегіндегі х қалай аталады? | А) натурал логарифм | |
2 | log –оқылу | Ә) 5 | |
3 | lg –қандай логарифм? | Б) логарифм | |
4 | ln –қандай логарифм? | В) қырық | |
5 | 23*5 -өрнегінің мәні? | Г) дәреже | |
6 | log5(x+2)=0 өрнегіндегі логарифмнің негізі нешеге тең? | Ғ) ондық логарифм | |
7 | орнынақалай жазуға болады? | Д) 2,72 жуықтап алғанда | |
8 | Е) x=3 | ||
9 | теңдеуіндегі x мәнін тап | Ж) -3 | |
10 | е санының мәні | З) ln 13 |
Кестені толтырыңыз:
р/с | Тапсырма | Жауабы |
1. | ||
2. | негізі а болатын 1 санының логарифмі | |
3. | ||
4. | Жаңа негізге көшу формуласы | |
5. | ||
6. |
Кестені толтырыңыз:
р/с | Тапсырма | Жауабы |
1. | ||
2. | негізі а болатын 1 санының логарифмі | |
3. | ||
4. | Жаңа негізге көшу формуласы | |
5. | ||
6. |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/355225-krsetkishtik-zhne-logarifmdik-rnekterdi-t
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Особенности тьюторского сопровождения детей в организациях дополнительного образования»
- «Каллиграфия: основы формирования и развития навыков письменной выразительности»
- «Этические основы социальной работы»
- «Организация образовательного процесса по ОРКСЭ в контексте ФГОС»
- «Реализация ФГОС НОО для обучающихся с ОВЗ»
- «Менеджмент в системе среднего профессионального образования»
- Педагог-психолог дошкольной образовательной организации. Содержание и организация профессиональной деятельности
- Социальная педагогика: воспитание и социализация детей в образовательной организации
- Психологическое консультирование: оказание психологической помощи населению и трудовым коллективам
- Психолог в сфере образования: организация и ведение психолого-педагогической работы в образовательной организации
- Управление в социальной сфере: обеспечение эффективной деятельности организации социального обслуживания
- Тифлопедагогика: учебно-воспитательная работа педагога с детьми с нарушениями зрения

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.