- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Конспект занятия по окружающему миру в ДОУ: Зимние чудеса и забавы
Сабақтың мақсаты: Қыс мезгілі туралы түсініктерін кеңейту.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік: Балаларға қыс мезгілінің көрінісін ауызша айтып, суреттеу әдісі арқылы еркін сөйлеуге үйрету. Өзіне тән ерекшеліктерін ажырата білуге, ойын толық жеткізе білуге үйрету. Қысқы ойындарға қажетті құралдарды атау.
Түзете – дамытушылық: Табиғат құбылыстарын алуан құбылыстарды меңгеруге дағдылану. Балалардың байқағыштық, есте сақтау қабілеттері дамыту.
Тәрбиелілік: Табиғатты аялай білуге тәрбиелеу. Әдептілікке, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекі-құралдар: мазмұнды суреттер, қыс көрінісінің суреттері, мақта, бояу, ойынға қажетті заттар, т.б.
I апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Жылулық шеңберінде тұрып жылы лебіз, тілек сөздерін айту.
Шаттық шеңбер: Мейрімділік жүрекпен,
Ақ пейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
III. Жаңа сабақ.
Психологиялық дайындық Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы «Қыс қызығы». Сабақ алдында мен сендерге сәттілік тілеймін, жаңа Жылдарыңыз құтты болсын! Ал енді, сендер бір- біріне Жаңа жылға тілек тілеңдер . (Балалар бір- біріне тілек тілейді). Балалар, сабақты мен ұлы ақын Абай Құнанбаевтың өлеңімен бастаймын:
Ақ киімді, денелі, ақ сақалды,
Соқыр- мылқау танымас тірі жанды.
Үсті-басы- ақ қырау, түсі суық,
Басқан жері сықырлап, келіп қалды...
Балалар, қалай ойлайсыңдар, бұл өлең не туралы? (Қыс туралы)
Қай мезгіл деп ойлайсыңдар балалар?
-Қыс мезгілінің белгілерін білеміз бе?
-Еңдеше боран соққанын қимылмен қалай көрсетеміз?
-Қатты аяз болып, тоңғанда не істейміз?
-Ал күн шыққанда не істейміз?
-Балалар, енді қыс айларын атайықшы.
*Желтоқсан-жылдың аяғы, қыстың басы, ол суық, ызғарлы.
*Қаңтар-жыл басы, қыстың ортасы, ол ең қарлы ай, қатты суық, үскірік аяз болады.
*Ақпан-жел мен боранның айы,ең ауыр, суық боранды ай.
Балалар, біз тоңбас үшін үстімізге қандай киімдер киеміз? Қане, іс-қимылмен көрсетейікші.
-Қыста не жауады?
-Қардан не жасаймыз?
-Мынау ненің суреті?
Аққала неше бөліктен тұрады?
Оның бөліктерінң пішіндері қандай?
-Жарайсыңдар балалар, жақсы ойнадыңдар.
Сурет көрсету. Суреттерге қарап суреттеп айтып беру.
IY.Сергіту сәті: Күн болып жанайық.
Су болып ағайық.
Терең - терең демалып,
Жүгіріп, жүгіріп алайық.
II апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
М
Айналамен таныстыру.
Сабақтың тақырыбы: Қыс қызығы.
Сабақтың мақсаты:Қыс мезгілі туралы түсініктерін кеңейту.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік:Балаларға қыс мезгілінің көрінісін ауызша айтып, суреттеу әдісі арқылы еркін сөйлеуге үйрету. Өзіне тән ерекшеліктерін ажырата білуге, ойын толық жеткізе білуге үйрету. Қысқы ойындарға қажетті құралдарды атау.
Түзете – дамытушылық: Табиғат құбылыстарын алуан құбылыстарды меңгеруге дағдылану. Балалардың байқағыштық, есте сақтау қабілеттері дамыту.
Тәрбиелілік: Табиғатты аялай білуге тәрбиелеу. Әдептілікке, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері:әңгімелесу,сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекі-құралдар:мазмұнды суреттер, қыс көрінісінің суреттері, мақта, бояу, ойынға қажетті заттар, т.б.
I апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Жылулық шеңберінде тұрып жылы лебіз, тілек сөздерін айту.
Шаттық шеңбер: Мейрімділік жүрекпен,
Ақ пейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
III. Жаңа сабақ.
Психологиялық дайындық Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы «Қыс қызығы». Сабақ алдында мен сендерге сәттілік тілеймін, жаңа Жылдарыңыз құтты болсын! Ал енді, сендер бір- біріне Жаңа жылға тілек тілеңдер . (Балалар бір- біріне тілек тілейді). Балалар, сабақты мен ұлы ақын Абай Құнанбаевтың өлеңімен бастаймын:
Ақ киімді, денелі, ақ сақалды,
Соқыр- мылқау танымас тірі жанды.
Үсті-басы- ақ қырау, түсі суық,
Басқан жері сықырлап, келіп қалды...
Балалар, қалай ойлайсыңдар, бұл өлең не туралы? (Қыс туралы)
Қай мезгіл деп ойлайсыңдар балалар?
-Қыс мезгілінің белгілерін білеміз бе?
-Еңдеше боран соққанын қимылмен қалай көрсетеміз?
-Қатты аяз болып, тоңғанда не істейміз?
-Ал күн шыққанда не істейміз?
-Балалар, енді қыс айларын атайықшы.
*Желтоқсан-жылдың аяғы, қыстың басы, ол суық, ызғарлы.
*Қаңтар-жыл басы, қыстың ортасы, ол ең қарлы ай, қатты суық, үскірік аяз болады.
*Ақпан-жел мен боранның айы,ең ауыр, суық боранды ай.
Балалар, біз тоңбас үшін үстімізге қандай киімдер киеміз? Қане, іс-қимылмен көрсетейікші.
-Қыста не жауады?
-Қардан не жасаймыз?
-Мынау ненің суреті?
Аққала неше бөліктен тұрады?
Оның бөліктерінң пішіндері қандай?
-Жарайсыңдар балалар, жақсы ойнадыңдар.
Сурет көрсету. Суреттерге қарап суреттеп айтып беру.
IY.Сергіту сәті: Күн болып жанайық.
Су болып ағайық.
Терең - терең демалып,
Жүгіріп, жүгіріп алайық.
II апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Мен сендерге жұмбақ жасырамын.
Аппақ, бірақ сүт емес,
Аппақ, бірақ бор емес,
Аспаннан ол түседі,
Даланы ақпен жабады. (қар)
Терезеге қонады,
Әсем ою ояды. (қырау)
Аяғы жоқ, қолы жоқ,
Бірақ тістеп алады. (аяз)
Тоңса біздің қолымыз,
Қолға киіп аламыз.
Сарт-сарт-сарт
Шапалақ соғамыз
Тоңса менің аяғым,
Етік киіп аламын.
Топ-топ-топ
Топылдатып билеймін
Балалар үнемі жылы жүру үшін не істейміз? Киінуіміз керек, қандай киімдер киеміз? Малақай, қолғап, шарфик, тон немесе куртка. Ендеше осы аталған киімдерді өз бетімізше түрлі-түсті бояулармен бояп шығайық. (бояп шығу)
Тапсырма: «Жапалақтап қар жауды» үрлеу жаттығуы
Альбоммен жұмыс: Қыс мезгілі суреттерін түрлі-түсті бояумен бояу.
IY.Сергіту сәті.
III апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару,Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық.
Табиғат! Тіршіліксің тұнып тұрған.
Сен – күнсің!
Көтерілген күліп қырдан.
Сен – Көлсің, Сен – Ормансың, Сен – Бұлақсың,
Адамды сұлулыққа құнықтырған.
Альбоммен жұмыс: Қыс мезгілі бейнеленген суреттерді қарындашпен бояу.
IY.Сергіту сәті.
IY апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Шаттық шеңбер: Аспанымыз ашық болсын!
Көк туымыз биік болсын!
Деніміз сау болсын!
Еліміз тыныш болсын!
«Аққала құрастыру»ойыны. Қырқылған аққаланың бөліктерін құрастырып жинау.
IY.Сергіту сәті:
Тапсырма: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазу.
Қыс айлары: ..., ..., ... . Жерді қалың ... жапты. Қыста жиі ... жауып, ... соғады. Ағаш бұтақтары ... ... жамылған. Шанасын сүйретіп ... далаға шықты.
VI. Қорытынды. Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
VII. Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Күтілетін нәтиже:
Меңгереді: Жыл мезгілдерін ажырата отырып,қыс мезгілі туралы білуі керек.
Игереді:Қыс қызығы туралы игереді.
Біледі:Қысқы ойын түрлерін атауды, жұмбақтар шешу арқылы тапсырмаларды орындауды, қысқы табиғат көрінісіндегі ерекшеліктерін ажырата біледі.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/435070-zimnie-zabavy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Делопроизводство и документооборот в профессиональной деятельности секретаря учебной части»
- «ФГОС ООО, утвержденный приказом Минпросвещения России № 287 от 31 мая 2021 года: содержание и особенности реализации Стандарта»
- «Реализация образовательного процесса по ФГОС ООО и ФГОС СОО в соответствии с профессиональным стандартом педагога»
- «Особенности логопедической работы с детьми с СДВГ»
- «Спортивное ориентирование: основные аспекты деятельности инструктора-методиста»
- «Особенности преподавания физической культуры по ФГОС в средней школе»
- Методы и технологии преподавания английского языка в образовательной организации
- Профессиональная деятельность музыкального руководителя дошкольной образовательной организации
- Теория и методика преподавания истории и обществознания
- Менеджмент социальной работы и управление организацией социального обслуживания
- Теоретические и практические аспекты оказания экскурсионных услуг
- Физическая культура и специфика организации адаптивной физической культуры для обучающихся с ОВЗ

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.