- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Алматы зоопаркінде
Күні: Пән: қазақ тіліСынып:4
Сабақтың тақырыбы: Алматы зоопркінде
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Хайуанаттар бағы туралы мәлімет беру арқылы оқушылардың аңдар жөніндегі білімдерін толықтыру.
Тәрбиелік. Табиғатты сүюге, жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру, табиғатты қорғауға, аялауға тәрбиелеу.
Дамытушылық. Оқушылардың сөздік қорын, өз ойларын жүйелі жеткізе білу қабілетін дамыту.
Көрнекті құралдар: презентация, видео, үлестірмелі қағаздар.
Пән аралық байланыс: дүниетану
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: компьютермен жұмыс, интерактивтік тақта, диалог, ой қозғау.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу;Психологиялық дайындық.
Үй тапсырмасын тексеру.
Спорттың қандай түрлері бар?
Қандай спортышаларды өттік?
Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі:
Сөздікпен жұмыс.
ашылған – открыт (-а, -о)
жануар – животное (-ые)
аң – зверь
ең – самый (-ая, -ое, -ые)
хайуанаттар бағы - зоопарк
қабылан - пантера
1-тапсырма. Мәтінді тыңда.
Қазақстанда 3 хайуанаттар бағы бар. Алматы зообағы 1937 жылы 7-қарашада құрылған. Қарағанды зообағы 1938 ж. құрылған. Шымкент зообағы 1980 жылы құрылған. Алғашқа аңдар мен жануарлар Мәскеу және Санк – Петербург қалаларының зоопарктерінен әкелген. Зоопракте 150 құс түрі, балықтың 80 түрі, аңдар мен жануралардың 95 түрі бар. Зоопаркте жолбарыс, кенгуру, қабылан, керік, ақ аю, шипанзе, үнді пілі бар
Мәтінмен жұмыс. 2- тапсырма. Диалогті оқыту.
- Антон халің қалай?
- Халім жақсы.
- Сен зоопаркке бардың ба?
- Ия, бардым.
- Қандай аңдар мен жануарларды көрдің?
- Мен піл, аю, жолбарыс, маймыл, тасбақа, түлкі, т.б. көрдім. Саған қандай аңдар мен жануарлар ұнайды?
- Маған піл, тасбақа, жолбарыс ұнайды.
- Сау бол!
- Сау бол!
3 – тапсырма. Оқы, қызық.
Әлемде көптеген жануарлар бар. Ең үлкен жануар – көк кит. Жер бетіндегі ең ірі жануар – піл. Зіл – пілден кейінгі ең алып жануар. Оның салмағы – 3,5 тонна, күндік азығы – 70 кг. Әлемдегі ең биік жануар – керік. Ең жүйрік аң – гепард. Әлемдегі ең үлкен құс – африкалық түйеқұс. Ал, құстардың ішіндегі ең кішкентайы – колибри. Оның салмағы – 1,5 грамм.
4-тапсырма. Сөз тіркесін аяқтап жаз.
Ең үлкен .... .
Ең биік .... .
Ең жүйрік .... .
Ең алып ..... .
Ең кішкентай .... .
Сабақты қорытындылау.
-Алматы зообағы қашан ашылды?
- нелер бар?
Үйге тапсырма: 153 - бет. 5,6-тапсырма.
Бағалау.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/242789-almaty-zooparkinde
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация образовательного процесса в соответствии с ФГОС СОО: преподавание иностранного языка (английского языка)»
- «Сопровождение детей с ограниченными возможностями здоровья в дошкольном учреждении согласно ФГОС ДО»
- «Сурдопедагогика: теория и технологии работы с обучающимися с ОВЗ»
- «Методика преподавания математики в средней школе по ФГОС»
- «Содержание и методы преподавания учебного предмета «Кубановедение» по ФГОС НОО»
- «Техника безопасности на занятиях физической культурой: организация и проведение инструктажа»
- Педагогика и методика преподавания изобразительного искусства
- Образовательные технологии и методики обучения основам безопасности жизнедеятельности
- Содержание и организация методической работы в дошкольной образовательной организации
- Основы менеджмента в образовательной организации
- Организационно-педагогическое обеспечение воспитательного процесса в образовательной организации
- Профессиональная деятельность советника директора по воспитанию

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.