Охрана труда:
нормативно-правовые основы и особенности организации
Обучение по оказанию первой помощи пострадавшим
Аккредитация Минтруда (№ 10348)
Подготовьтесь к внеочередной проверке знаний по охране труда и оказанию первой помощи.
Допуск сотрудника к работе без обучения или нарушение порядка его проведения
грозит организации штрафом до 130 000 ₽ (ч. 3 статьи 5.27.1 КоАП РФ).
Повышение квалификации

Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014

Почему стоит размещать разработки у нас?
  • Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
  • Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
  • Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
Свидетельство о публикации
в СМИ
свидетельство о публикации в СМИ
Дождитесь публикации материала и скачайте свидетельство о публикации в СМИ бесплатно.
Диплом за инновационную
профессиональную
деятельность
Диплом за инновационную профессиональную деятельность
Опубликует не менее 15 материалов в методической библиотеке портала и скачайте документ бесплатно.
20.11.2017

Көкеністер

Нургазиева Гульнур Черьяздановна
учитель казахского языка и литературы
Открытый урок по первому классу
По обновленной программе

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:

Жемістер мен көкөністер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің

мағынасын түсіну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады

«Жемістер мен көкөністер» тақырыбы бойынша таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Жемістер мен көкөністерді сипаттай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сурет бойынша мұғалімнің көмегімен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады;

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Берілген суретке қатысты сипаттау сөздерін жазады;Жемістер мен көкөністерді ажыратады. Дауысты дыбыстарды ажыратып жазады. Сөйлем мен сөз тіркестерін құрастырады. Жемістер мен көкөністерді салыстырады;

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Алма, алмұрт, жүзім, сәбіз, картоп, өрік,бұрыш, қызыл,дәмді,сары, жұмсақ,жасыл,пайдалы, тәтті, ащы, дәмді,қышқыл....

Дискрипторлар

1 Сұрақтарға жауап береді.

2. Берілген тапсырма бойынша сәйкес суретті таңдайды.

3.Жемістер мен көкөністерге сипаттама береді,салыстырады.

4. Жемістер мен көкөністерді ажыратады.

5.Дауысты дыбыстарды ажыратады.

6.Сөз тіркесін,сөйлем құрастырады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Жемістерге не жатады?

Көкөністерге не жатады?

Алма қандай?

Алмұрт қандай?

Жүзім қандай?

Сәбіз қандай?

Жемістер мен көкөністердің қандай пайдасы бар?

Алдыңғы оқу

ЖОСПАР

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

тар

Баға

лау

Сабақтың басы

5 минут

Мағынаны тану.

қойылған сұрақтарға жауап береді. (барлық оқушылар)

Жемістерге не жатады?

Көкөністерге не жатады?

Алма қандай?

Алмұрт қандай?

Жүзім қандай?

Сәбіз қандай?

Жемістер мен көкөністердің қандай пайдасы бар?

Сабақтың ортасы

5 минут

2-тапсырма Ж

«Сәйкесін тап» (барлық оқушылар)

Жасыл

Дәмді

Пайдалы

Ащы

Үш

Қызыл

Үлестірме қағаз

Оқушылар бір-бірін тексереді (дұрыс үлгісі тақтада көрсетіледі)

Бағалау критериі «5»-қатесі жоқ,

«4»-1-2қате,

«3»-3-4 қате

10 минут

Сергіту сәті

2 минут

10минут

8 минут

3-тапсырма ЖЖ

Сурет бойыншасөз тіркесін немесе сөйлем құрастырып, дауысты дыбыстарды ажырат. (көпшілігі,кейбірі)

Сурет бойын

ша

тамаша

жақсы

нашар

Оқушылар видео роликтегі қимылдарды қайталайды

Видео

ролик

4-тапсырма Т

Жемістер мен көкөністерге сипаттама беріп жаз. (барлық оқушылар)

Алма-қызыл,дәмді.

Алмұрт-жасыл,жұмсақ.

Картоп-қоңыр,дәмді

Сәбіз-сарғыш,қатты

Әр топ өз жемісін себетіне жинайды.

ЖемістерКөкөністер

Алма Картоп

Алмұрт Орамжапырақ

Анар Сәбіз

Жеміс

тер мен көкөніс

тердің суретте

рі

5-тапсырма. Т (кейбір оқушылар)

Жемістер мен көкөністердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын жаз.

Жеміс

Көкөніс

тер


Қос диаграмма

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

«Алма ағашы»әдісі 

Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл – күйім көтеріңкі.

Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.

Ауызша кері байланыс

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс –

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?

Қорытынды бағалау

Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/280908-kkenister

Свидетельство участника экспертной комиссии
Рецензия на методическую разработку
Опубликуйте материал и закажите рецензию на методическую разработку.
Также вас может заинтересовать
Свидетельство участника экспертной комиссии
Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ
БЕСПЛАТНО!
У вас недостаточно прав для добавления комментариев.

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.

 

Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)

Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.

Рекомендуем Вам курсы повышения квалификации и переподготовки