- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Открытый урок казахского языка в 4 классе: игровые задания и презентация
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың жануарлар тақырыбы бойынша білімдерін жинақтау, жүйелеу. Қазақ тілінің жалғаулары туралы білімдерін бекіту.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, үйренген сөздерді мен сөз тіркестерінен сөйлем құрап үйрету, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, сөздік қорын молайту. Грамматикалық тапсырмаларды саналы түрде түсініп орындау.
Тәрбиелік: әдептілікке, ұжымдылыққа, табиғатты және қоршаған ортаны сүюге тәрбиелеу.
Әдіс: жаңа технология стратегиялары: ой қозғау, сұрақ – жауап, топтастыру, әңгімелеу, диалог құрау.
Түрі: қайталау, білімді нақтылау.
Типі: дәстүрден тыс (Ертегі сабақ).
Көрнекілігі: суреттер, үлестірмелі кәртішкелер, бейнетаспалар, жемістер.
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, дүниетану.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу;
ә) оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
Мұғалім: − Балалар, алдымен қазір біз мультфильм көріп тамашалайық.
Мультфильм көру.
Мұғалім: − Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз орыс жазушы Корней Чуковскийдің «Қайырымды дәрігер Айболит» ертегісі бойынша өткіземіз. Сол Қайырымды дәрігер Айболит − мен боламын, ал сендер менің көмекшілерім боласыздар. Біз қолымыздан келгенше, көмек сұраған барлық жануарларға көмектесеміз. Екі топқа бөлініп, топтың атын анықтайық.
Сандар бойынша әріптерді тауып, сөздер құрастыр.
Бірінші топ
28 | 13 | |||||||||
10 | 1 | 18 | 26 | 1 | 23 | 16 | 1 | 23 | 37 | |
Екінші топ
10 | 1 | 3 | 1 | 13 | 37 |
1 | 19 | 7 | |||
Ертегі кейіпкері:
Қоян сыныпқа кіріп келді.
Қайырымды Айболит дәрігер:
Балалар, бізге қонаққа не келді?
Қоян.
Қайырымды Айболит дәрігер:
Балалар, қоян қандай? (слайд)
Қоян: − Дәрігер, менің басым ауырып тұр, көмектесіңізші?
Көмектесейін, мына дәріні ішіңіз.
1 – тапсырма. Тақтамен жұмыс.
«Сәбіз» сөзін тәуелдеу.
Қайырымды Айболит дәрігер: − Балалар, біз қандай аңдарды білеміз?
Сұрақ – жауап.
Ең үлкен жануар не?
Ең ауыр салмақты жануар не?
Ең үлкен маймыл?
«Черепаха» сөзі қалай аударылады?
Ең үлкен қолтырауын? (Ніл қолтырауыны )
Ең биік жануар? (керік)
Аңдар патшасы? (арыстан)
Пілден кейін ауыр салмақты жануар қайсы? (зіл)
Ең қорқақ жануар қайсы? (қоян)
Айлакер деп нені айтады? (түлкі)
Ең еңбекқор жануар қайсы? (тышқан)
«Веоблюд» сөзі қалай аударылады? (түйе)
Жуан буынды сөздер Жіңішке буынды сөздер
Дәптерге жұмыс істеу.
2 – тапсырма. «Жеделхат» Сәйкесін тап.
Дұрысын белгіле.
Жылқының төлі... а)қозы
Сиырдың төлі... ә)құлын
Түйенің төлі... б)бұзау
Қойдың төлі... в)лақ
Ешкінің төлі... г)бота
Қойдың пірі... а)Зеңгі баба
Жылқының пірі... ә)Қамбар ата
Сиырдың пірі... б)Ойысылқара
Түйенің пірі... в)Шопан ата
Ешкінің пірі... г)Шекшек ата
3 –тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Көп нүктенің орнына көптік жалғауларын қою.
Хайуанат... бағында
Дина шешесімен хайуанат... бағына барды. Хайуанат... бағында аң...ды көрді. Дина керікті, маймыл...ды, аю...ды, арыстан...ды, түлкі...ді бірінші рет көрді. Дина хайуанат... бағында көрген аң...ды есіне сақтап қалды.
Сергіту сәті. Би «Қара жорға».
Орнымыздан тұрайық,
Қолды белге қояйық.
Жақсы әнге би билеп,
Бойымызды жазайық.
Ал, кәнеки, балалар,
Босқа қарап тұрмаңдар.
Отырамыз, тұрамыз,
Қарлығаш боп ұшамыз.
Ұша –ұша шаршадық,
Орнымызға қонамыз.
Қайырымды Айболит дәрігерге түлкі: −«Ой, мені маса шағып алды!», − деді.
Қайырымды Айболит дәрігер: − Ой, балалар, түлкіге көмектесейік.
Мына суреттерге қарайықшы. Балалар, жануарлар немен қоректенеді?
Жемістермен.
Ондай болса, балалар, мен қазір әр қатарға жемістерді беремін, сендер сол жемістерден сөйлемдер құраңыздар.
4 – тапсырма. Жұптық жұмыс. Ойын «Кәм бірінші?» деп аталады.
(сөйлем құрау)
Алмұрт. 1. Банан.
2.
3.
4.
5.
Қайырымды Айболит дәрігерге ит те келді: − «Мені қораз шоқып алды!»
5 – тапсырма. Дәптермен жұмыс. Үлестірмелі кәртішкелер. Оқушыларға жануардың суреті беріледі, олар суреттеді жіктеулерді керек. Сосын бір − бірінің жұмысын тексереді.
Сабақты қорытындылау: Венн диаграммасын құрау. Үқсастығымен және айырмашылығын анықтау.
Жабайы аңдар
Үй жануарлары
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/37256-otkrytyj-urok
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Работа педагога с обучающимися с ЗПР: особенности организации учебно-воспитательного процесса по ФГОС»
- «Нарушения опорно-двигательного аппарата: организация коррекционно-развивающей работы с обучающимися с НОДА по ФГОС»
- «Современные методы обучения иностранному языку»
- «Обучение музыке в условиях реализации ФГОС НОО»
- «Преподавание учебного предмета «Изобразительное искусство» в соответствии с требованиями ФГОС ООО от 2021 года»
- «Оценка социально-психологической адаптации ребёнка в замещающей семье»
- Основы духовно-нравственной культуры народов России: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Организация и содержание деятельности младшего воспитателя в дошкольном образовательном учреждении
- Профессиональная деятельность педагога-организатора. Обеспечение реализации дополнительных общеобразовательных программ
- Профессиональная деятельность специалиста в области охраны труда: теоретические и практические аспекты
- Преподавание технологии в образовательных организациях
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания информатики

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.