- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Открытый урок по казахскому языку
Қазақ тілі: 6 сынып
Мұғалім: Құдабаева А.А.
ММК "№12орта мектебі"
Сабақтың тақырыбы: Салауатты өмір салты. Есімдік.
Сабақтың мақсаты:адам өміріндегі салауатты өмір салтын ұстанудың мәнін түсіндіру және тереңдету, оқушыладың сөздік қорын молайту, ойлау қабілеттерін дамыту, ойын толық жеткізуге үйрету. оқушыларға адам денсаулығының қымбаттылығын, өмір сүру үшін қажеттілігін, бағалы байлық екендігін ,сын тұрғысынан ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамыту, сөйлеу шеберлігін жетілдіре отырып қорытынды жасай білуге дағдыландыру,денсаулық туралы пайдалы кеңестер алу, спортқа сүйіспеншілік сезімдерін ояту.
Сабақтың әдісі: презентация, түсіндіру, оқу аудару, талдау, топтық, жеке жұмыстар, сұрақ жауап, сергіту ойыны, сын тұрғысынан ойлау, талдау, пікірлесу, тренинг
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
1.Психологиялық дайындық.
Сабағымызды шаттық шеңберінен бастайық. Тренинг.Қайырлы күн, алтын күн!
Қайырлы күн, көк аспан!
Қайырлы күн, достарым!
Қайырлы күн,қонақтарым!
2. Кезекшімен диалог.
Топқа бөлу: 1топ-Денсаулық тобы
2 топ- Спорт тобы
3топ- Білім тобы
ІІ. Жаңа сабақ:
1.Мұғалімнің сөзі.
-Біз қандай модульдік тақырыпты өтіп жатырмыз?
-Сен қандай спортпен шұғылданасың?
-Спорт нені шынықтырады?
- Ол неге тәрбиелейді?
- Спорт денсаулыққа пайдалы ма?
2. Суретпен жұмыс.
- Суретте не бейнеленген?
-Балалар қандай спорт түрімен айналасады?
3. Ой қозғау әдісі.
1. Салауатты өмір дегенде көз алдымызда не елестейді?( Постермен жұмыс)
2. Берілген сөздерді сөз құрамына талдау- күшті,тап-таза, сарғыш, байлық, мөлдір, өнерлерімен.
4.Видеофильм.- ЗОЖ
5.Мәтінмен жұмыс Сөздік жұмыс
салауатты өмір салты – здоровый образ жизни
серуен – прогулка
ұйықтау – спать
еңбек демалысы – отпуск
жат әдеттер- вредные привычки
Салауатты өмір салты Салауатты өмір салтына дене шынықтыру, спорт, дене тәрбиесі, туризм, халықаралық туризм, табиғатқа серуен, таза ауада жүру жатады.Кешкі тамақтан соң, таза ауада бір-екі сағат серуен құрып, ұйықтаудың пайдасы зор. Ұйқы 7-8 сағаттан кем болмауы тиіс. Әр адам жыл сайын бір рет еңбек демалысын тиімді пайдаланғаныжөн. Барлық кезде тамақты жаңадан дайындап ішкен дұрыс.Адам денсаулығына зиянын тигізетін жат әдеттерден аулақ болғаны жөн.
Мәтінді оқып, мазмұнын айтып беріңдер. – 1 топ
Мәтін бойынша сұрақтар құрыңдар. – 2 топ.
Жоспар құрыңдар.- 3 топ
6.Сергіту сәті
• Салауатты өмір сүру дегеніміз не?
Біріншісі - ерте тұру.
Екіншісі - орта тазалығын сақтау.
Үшіншісі - дене шынықтыру.
Төртіншісі - үнемі денені таза ұстау, ыңғайлы киіну.
Бесіншісі - үнемі сергек жүру.
Алтыншысы - артық тамақ ішпеу.
Жетіншісі - көп ұйқтап жалқау болмау
Осылардың барлығы денсаулықты сақтаудың негізгі кепілі болып табылады.
Ұзақ өмір сүргің келсе денсаулығыңды күт, спортпен шұғылдан
Денсаулық - адам өміріндегі басты құндылық. «Бірінші байлық - денсаулық» деп халық тегін айтпаған. Сондықтан денсаулыққа саналы қарап, спортпен шұғылданып, уақытында тамақтанып жүру керек. Спортпен шұғылданбайтын адам аурушаң болып келеді. Аурушаң адам толыққанды жұмыс істей алмайды, өзінің сүйікті кәсібімен айналыса алмайды. Ал дені сау адам еңбекке қабілетті болады. Дені сау адам өмірдегі ең бақытты адам. Ендеше, денсаулықты нығайту, ширақ, жігерлі, сымбатты өсу әрбір адамның өз қолында. Баршаңызды спортпен айналысуға шақырамын!
7.Видеофильм- Жат әдеттерАдам өміріне зиянды заттарға нелерді жатқызар едіңіз? Неліктен
• Адамның салауатты өмір сүруіне не кедергі болуы мүмкін?
• Зиянды әдеттерге адам неліктен үйір болады?
• Зиянды әрекеттерден аулақ болу үшін адамға қандай қасиеттер керек?
• Зиянды әдеттерге нелер жатады?
III. Сабақты қорыту .
Берілген тірек сызбаны толықтырып, салауатты өмір салты туралы әңгімелеңдер.
- Салауатты өмір салтына нелер жатады?
- Неге салауатты өмір салтын сақтау керек?
9. Ыстық орындық
1.Қайталау- грамматикалық тақырып
2.Есімдік мағынасына қарай 7 түрі бар.
IV.Бағалау.
1.Бағалау парағын толтыру.
2. Білім тауы.
V. Үйге тапсырма
Мәтінді жатқа білу, денсаулық туралы сөзжұмбақ құру.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/167944-otkrytyj-urok-po-kazahskomu-jazyku
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Разработка и реализация рабочей программы воспитания в организациях СПО»
- «Цифровая образовательная среда: особенности организации учебного процесса в соответствии с ФГОС»
- «Организация обучения физической культуре в начальной школе в соответствии с ФГОС НОО от 2021 года»
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя географии»
- «Содержание деятельности помощника воспитателя ДОУ в соответствии с ФГОС ДО»
- «Преподаватель-организатор ОБЖ: содержание профессиональной деятельности»
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания истории в образовательных организациях
- Методика организации образовательного процесса в начальном общем образовании
- Оказание социально-психологической помощи: психологическое консультирование и психологическое сопровождение населения
- Организация и содержание деятельности младшего воспитателя в дошкольном образовательном учреждении
- Организационно-методическое сопровождение педагогов. Наставническая деятельность в образовательной организации
- Управление процессом реализации услуг (работ) в сфере молодежной политики

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.